Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Międzylesiu informuje, że w związku z wejściem w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego odnośnie ochrony danych osobowych. Wójt Gminy Skąpe wydał zarządzenie nr 29/2018 z 22 maja 2018 r. w sprawie powołania wspólnego inspektora ochrony danych dla jednostek oświatowych w Gminie Skąpe. Inspektorem ochrony danych jest Pani Ilona Zalisz, dane kontaktowe inspektora: email - iod.miedzylesie@skape.pl, tel. - 683419213.
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Marzec 2024
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Wszystkie
Zebranie z rodzicami
Ostatnie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami odbędzie się we wtorek 22.maja 2018 roku. Zebrania odbywają się o godzinie 16:00 lub o godzinie 15:30 w klasach. Serdecznie zapraszamy.
PROGRAM WYCIECZKI SZCZECIN - MIĘDZYZDROJE
-
- Termin –23-25 maja 2018 r.
- Koszt – 340 zł.
- Uczestnicy – klasy 4-7 SP im. Janusza Korczaka w Międzylesiu
- Imię i nazwisko kierownika wycieczki oraz opiekunów
Michał Twarowski - kierownik/pilot
Ewelina Fornal - opiekun
Wojciech Nawrocki – opiekun
Izabela Miłek – opiekun
Anna Pawliszyn – opiekun
5. Adres punktu noclegowego: Ośrodek Wypoczynkowy "Międzycechowy" w
Międzywodziu
Adres: 72-415 Międzywodzie; Spokojna 1
Telefon: 91 381 38 11
6. Wyjazd godz. – 7.00
7. Powrót ok. godz. – 19.00
Dzień 1:
Szczecin - spacer po Wałach Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, rejs po Odrze
Po przyjeździe odpoczynek na plaży.
Dzień 2:
Woliński Park Narodowy: Rezerwat Żubrów, punkt widokowy, Międzyzdroje: promenada gwiazd, molo.
Dzień 3:
Zwiedzanie i warsztaty w Skansenie Słowian i Wikingów.
Zwiedzanie Fortu Gerharda i najwyższej na polskim wybrzeżu latarni morskiej w Świnoujściu.
-
Dzien Babci i Dziadka
W miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Tak często to właśnie oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 19 stycznia 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie, które pod kierunkiem wychowawczyni Pani Doroty Wasielak przygotowali uczniowie z zerówki i zespół taneczny „Landrynki”. Wzruszeni dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce i grę na instrumentach. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile pełne radości i wzruszenia na długo pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i ich ukochanych dziadków.
PRZERWA NA CZYTANIE
Nietypową, niesamowitą i inną niż wszystkie przerwę czyli przerwę na czytanie, a właściwie dwie takie przerwy zorganizowaliśmy 11 maja w naszej szkole. Wszyscy uczniowie po cichutku i spokojnie z dowolną książką w ręku (również w języku angielskim) znajdowali sobie miejsce i…czytali! Takiej przerwy jeszcze u nas nie było. Nikt nie hałasował, nikt nie biegał, okazało się, że można spędzić ten czas o wiele przyjemniej - czytając książki. W ten właśnie sposób wzięliśmy udział w akcji bicia rekordu w czytaniu książek na przerwie, w którą zaangażowało się 135 szkół z całego województwa lubuskiego. Niedługo poznamy wyniki, a tymczasem zachęcamy do czytania nie tylko na przerwach.
Rocznica uchwalenia Konstytucji # Maja
"Witaj majowa jutrzenko" - takie słowa rozbrzmiewały w naszej szkole 27 kwietnia w czasie uroczystego apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który przygotowała klasa piąta. Dzwięki Mazurka 3 maja były ilustracją do lekcji historii jaką mogliśmy obejrzeć. Uczniowie przybliżyli nam wydarzenia z końca XVIII wieku, kiedy to powstał ten ważny dla nas akt prawny - pierwsza w Europie, a druga na świecie demokratyczna ustawa zasadnicza. Wysłuchaliśmy wierszy, monologów i dialogów wprowadzających nas w atmosferę tego radosnego święta.
Przy okazji warto pamiętać, że i teraz mamy konstytucję. Obowiązuje od 1997 roku i jest nienaruszalnym aktem prawnym. Zachęcamy do przeczytania jej preambuły.
KONSTYTUCJA
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJz dnia 2 kwietnia 1997 r.
PREAMBUŁA
W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,
odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,
my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga
będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary,
a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,
równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski,
wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach,
nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej,
zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku,
złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie,
świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej,
pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane,
pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność,
w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem,
ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej
jako prawa podstawowe dla państwa
oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.
Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali,
wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,
jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,
a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.
Konkurs religijny
W grudniu odbył się kolejny konkurs religijno-plastyczny związany z kalendarzem roku liturgicznego , pt.: „Bóg się rodzi”. Uczniowie ochoczo podjęli temat. Tworzyli projekty kartek bożonarodzeniowych o ściśle narzuconej tematyce związanej z NARODZENIEM SYNA BOŻEGO.
Pomysłów nie brakowało. Nagrodzono wszystkich uczniów z klas I-VII.
Jasełka
Wprowadzając nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia, 22 grudnia w ostatni dzień zajęć szkolnych w starym roku zostały, wystawione w naszej szkole Jasełka, pt: „A SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO” . Zostaliśmy przeniesieni siła wyobraźni do 4 scen: piekła, komisariatu policji, centrum handlowego i Betlejem, gdzie narodził się Zbawiciel świata. W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas 0- VII uświetniając ten spektakl grą aktorską , śpiewem chórków i solistów.
Pan Dyrektor jako gospodarz miejsca, złożył wszystkim przybyłym gościom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom życzenia, a Ksiądz Proboszcz z Parafii Skąpe odczytał fragment Pisma Świętego z Ewangelii Mateusza mówiący o narodzeniu Jezusa.
W nastroju wzruszenia, refleksji rozeszliśmy się do klas na uroczyste wigilie w gronie wychowawców.
A Słowo ciałem, Słowo ciałem nocy tej stało się!
I zamieszkało, i zmieszkało pośród ludzkich serc,
Spragnionych ludzkich serc.
Andrzejki
W dniu 24 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się we wszystkich klasach magiczne, andrzejkowe spotkania pełne wróżb i zabaw. Ich celem było poznanie tradycji i obyczajów związanych z andrzejkami oraz wspólna zabawa. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci chętnie brały udział w licznych quizach i wróżbach, dzięki którym miały możliwość poznania swojej przyszłości, oczywiście ,,z przymrużeniem oka”. Uczniowie próbowali odgadnąć imię przyszłej sympatii, rodzaj wykonywanego w życiu dorosłym zawodu, a także starali się interpretować kształty powstałe z lanego wcześniej wosku. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze, wszystkim dopisywał wspaniały humor.
- 6 grudnia 2017 roku zgodnie z tradycją odwiedził nas Święty Mikołaj. Dotarł on do naszej szkoły z workiem pełnym słodkości i innych niespodzianek, co uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.Dla każdego dziecka znalazły się słodkie upominki w zamian za zaśpiewaną piosenkę lub wyrecytowany wierszyk.Przejęte i uradowane twarze, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że był to gość długo wyczekiwany.Mikołaj swoją wizytą sprawił dzieciom dużo radości i zapewnił, że odwiedzi je za rok.
Z okazji mikołajek 07.12.2017 roku odbył się w PSP im. Janusza Korczaka w Międzylesiu turniej pod hasłem „Unihokej łączy dzieci” zorganizowany przez Pana Adama Serwę i Panią Izabelę Miłek. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych od 9.30 do godziny 12.00 dziesięć meczy rozegrały dzieci z klasy czwartej i piątej. Po zaciętej i sportowej rywalizacji okazało się, że trzy zespoły: Pomarańczowi , Zieloni i Niebiescy mają po tyle samo wygranych meczy i tyle samo przegranych. O zwycięstwie zdecydowała ilość zdobytych i straconych bramek. Pozostała część relacji w zakładce z życia szkoły
Konkurs "Polska Niepodległa"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Polska Niepodległa” organizowanym przez Urząd Gminy w Skąpem w ramach obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Celem konkursu było promowanie wśród dzieci idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa.
Uczniowie klas I, III, IV i V wykonali prace plastyczne nawiązującą swoją tematyką do tytułu konkursu, a uczniowie klasy VI i VII przystąpili do testu z wiadomości dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości.
Konkurs składał się z dwóch etapów : szkolnego i gminnego.
Na etapie szkolnym wyróżnienia otrzymali :
za prace plastyczne w klasach I-III :
Michał Sum
Magdalena Roszak
Oliwia Chołodowska
za prace plastyczne w klasach IV-V :
Błażej Grobarek
Aleksandra Słaby
Weronika Biskup
Wśród uczniów klasy VI i VII najlepsze wyniki z testu otrzymali :
Hubert Kuriata
Maksymilian Kuźmicz
Grzegorz Michałowski
7 listopada wyróżnieni chłopcy zmierzyli się w finale konkursu z laureatami ze szkół z Niekarzyna i Ołoboku. Finał konkursu odbył się w Urzędzie Gminy Skąpe. Jego zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Hubert Kuriata, który uzyskał maksymalną ilość punktów.
Tego dnia zostały również wytypowane najlepsze zdaniem jury prace plastyczne.
Wśród wyróżnionych znalazły się prace uczniów naszej szkoły : Aleksandry Słaby i Błażeja Grobarka z klasy IV.
W konkursie plastycznym również o tematyce patriotycznej „Polska widziana oczami dziecka” skierowanym do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Skąpe wzięli udział nasi uczniowie z zerówki. Za piękne prace plastyczne maluszki otrzymały nagrody książkowe i słodycze.
Laureaci konkursu „Polska Niepodległa” nagrodzeni zostali podczas uroczystości obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 2017 roku.
Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.
Apel z okazji Dnia Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy już 99 lat. Wszyscy Polacy tego dnia biorą udział w marszach, uroczystościach, a także w okolicznych imprezach kulturalnych i sportowych. O wielkim polskim święcie pamięta też nasza szkoła i jak co roku uczestniczy w jego obchodach.
Z tej też okazji 10 listopada 2017 r. w sali sportowej odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Ciąg dalszy relacji w zakładce z życia szkoły.
Najciekawsza kaligrama
W tym roku po raz pierwszy odbył sie konkurs na najciekawszą kaligramę. Uczniowie ze wszystkich klas mogli wykazać się kreatywnością oraz pomysłowoscią i przedstawić wybrane słowo w języku angielskim za pomocą specjalnie opracowanego układu graficznego. Gratulujemy zwyciezcom!
Konkurs różańcowy
W październiku już trzeci raz w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najciekawszy, najoryginalniejszy RÓŻANIEC. Około 30 uczniów wraz z rodzicami podjęło trud i wykonało przepiękne różańce. Pomysłów było wiele. Każdy różaniec stał się nie tylko zadaniem, ale przede wszystkim modlitwą!
Uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami, dyplomami, książeczkami z naklejkami o fatimskich objawieniach a także nie zabrakło słodkiego akcentu.
Dzień Niepodległości
10. listopada 2017 roku w naszej szkole odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości. Tego dnia obowiazuje w szkole strój galowy.
Pasowanie
27 października 2017 roku spotkaliśmy się w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Międzylesiu, aby uczestniczyć w ważnym wydarzeniu, jakim jest pasowanie uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marii Zieleniewskiej zaprezentowali bogaty program artystyczny, nad którym ciężko pracowali już od miesiąca. Ciag dalszy relacji w zakładce z życia szkoły.
Dzien Edukacji Narodowej
12 października 2017 roku spotkaliśmy się w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Międzylesiu, aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej.
Dyrektor szkoły Pan Krzysztof Rączkowski powitał wszystkich przybyłych na uroczystość, złożył serdeczne życzenia nauczycielom i innym pracownikom szkoły, po czym zapowiedział występ uczniów.
Dzień Edukacji Narodowej jest dla uczniów najlepszą okazją do podziękowań nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie. Ciąg dalszy relacji w zakładce z życia szkoły.