• Komputery dla uczniów z rodzin popegeerowskich - czekamy na zgłoszenia!

• Na stronie internetowej Gminy Skąpe zamieszczone są szczegóły projektu.

W związku z ogłoszonym Konkursem Grantowym na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin popegeerowskich, uprzejmie informujemy, że Gmina Skąpe jest jednostką samorządu terytorialnego uprawnioną do aplikowania o środki na ten cel.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z niżej opisanymi zasadami ubiegania się o wyposażenie w komputery oraz złożenie w Urzędzie Gminy Skąpe do dnia 29.10.2021 r. wymaganego oświadczenia, które będzie podstawą przygotowania przez Gminę właściwego wniosku o pozyskanie grantu:

Cel projektu

Wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Dla kogo?

Program skierowany jest do dzieci - uczniów szkół podstawowych i średnich - z rodzin popegeerowskich, tj. dzieci, które:

• zamieszkują miejscowość na terenie Gminy Skąpe, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej. Uwaga: dzieci – uczniowie mieszkający na czas nauki szkolnej w internatach/stancjach itp. uprawnieni są do udziału w programie,
            • są członkiem rodziny, w tym krewnym w linii prostej (rodzic, dziadek, pradziadek/opiekun prawny) osoby, która pracowała niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwała w miejscowości objętej PPGR,
            • nie otrzymały na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym (tj. w roku 2020 i 2021), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.