• Rok szkolny 2016/17

• Akcje charytatywne w naszej szkole.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły chętnie włączają się w akcje charytatywne. Kiermasz bożonarodzeniowy - z którego dochód trafił do potrzebującego chłopca  - 19 letniego Daniela. Kwota, zerbrana w trakcie kiermaszu w Swiebodzinie została powiększona o dochód, ze sprzedaży ozdób bożonarodzeniowych w naszej szkole. Ogólnie udało się przekazać aż 930,50 złotych!!

Samorząd uczniowski zorganizował i przeprowadził sprzedaż cegiełek w dniach 13 i 14 grudnia 2016. Uczniowie zebrali 317, 64 zł. Cała kwota została przekazana na pomoc 19 letniemu Danielowi.

Dzień Edukacji Narodowej

Czy wiesz, że w 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powstała w Polsce Komisja edukacji Narodowej? Przeprowadzono ważne reformy edukacji, wprowadzono trzystopniową organizację szkół podstawowych i średnich, napisano pionierskie podręczniki. Na pamiątkę tych wydarzeń co roku obchodzony jest w naszym kraju Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole też uczciliśmy to święto. Akademię z tej okazji przygotowała klasa czwarta. Było trochę powagi i trochę humoru, a także skromna laurka dla każdego nauczyciela. W ten sposób chcieliśmy podziękować wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienny trud. Nie zabrakło też kwiatów, które otrzymali od władz gminy. Uroczystość odbyła się w czwartek, a piątek był dodatkowo dniem wolnym!